• Uroczyste Pasowanie Pierwszoklasistów

• Jem owoce jestem zdrowy

Jem owoce jestem zdrowy - takie haslo przyswiecało przedszkolakom z naszego przedszkola, którzy z pomocą wychowawczyni oraz p.Liliany mialy okazje wycisnac przepyszny sok z soczystych jabłek 🍎🍏🍎

• Europejski Dzień Języków Obcych

Europejski Dzień Języków Obcych - 26.09 - w naszej szkole uczniowie klasy 7 i 8 przygotowali plakaty i prezentacje przedstawiające kraje europejskie, podczas zajęć wykonywali zadania z QR kodami, quizy w aplikacji kahoot oraz biegające dyktando. Uczniowie klas młodszych tworzyli flagi krajów niemieckojęzycznych, wykonywali kolorowanki i ćwiczyli łamańce językowe.

• Akcja " Sprzątanie Świata"

• Nowe zabawki w naszym przedszkolu

• Sztafeta pamięci gen. broni Tadeusza Buka

16 kwietnia 2019 r. mieliśmy zaszczyt gościć uczestników IX sztafety pamięci gen. broni Tadeusza Buka. Rozstrzygnięty został również konkurs plastyczny pt. " 20 lat Polski w NATO"

• Walentynki po angielsku

14 lutego na lekcjach języka angielskiego zapanowała gorąca i romantyczna atmosfera. Uczniowie klasyVII i VIII przygotowywali kartki walentynkowe z życzeniami i wierszykami w języku angielskim. Wszystkie kartki były pięknie wykonane, pomysłowe, ciekawe i kolorowe.

• Dzień Babci i Dziadka w kl.I i II

• Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu

• Bal karnawałowy w przedszkolu

• Kl. I i II piecze pierniczki

• Spotkanie przy choince w Przedszkolu

• Przedszkolacy pieką pierniczki

• Z wizytą w remizie OSP w Sowinie Błotnej

15.10.2018r. Przedszkolacy oraz kl. I-III wraz z wychowawczyniami odwiedzili pobliską remizę OSP w Sowinie Błotnej. Komendant p. Cz.Chwałkowski zapoznał dzieci z pracą strażaka oraz sprzętem jakim dysponują strażacy. Najwięcej atrakcji sprawiło oglądanie samochodów strażackich. Serdecznie dziękujemy państwu Chwałkowskim za cenne informacje i poświęcony czas.

• Pasowanie Pierwszoklasistów

11 października odbyła się w naszej szkole Uroczystość Pasowania na ucznia naszych pierwszoklasistów.

• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Klasy IV –VIII wzięły udział w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania. Uczniowie prezentowali wybrany utwór liryczny Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. W skład jury weszła publiczność. I miejsce zajęli ósmoklasiści, przeczytali z ogromnym zaangażowaniem „Rozmowę liryczną”. Wygrali kupon ufundowany przez dyrektora szkoły (dzień bez pytania i zadań domowych). Na II miejscu uplasowała się klasa VI, a na trzecim -VII. Imprezę zorganizowała mgr M. Sobczak wraz z wychowawcami.

• Dzień Chłopca na wesoło

Klasy IV i VI integrowały się podczas wspólnej imprezy z okazji Dnia Chłopca. Młodzi mężczyźni rywalizowali o tytuł „Najlepszego chłopaka w szkole”. W szranki stanęły cztery drużyny: „Erudyci”, „Dżentelmeni”, „Globtroterzy” i „Atleci”. Zespoły wzięły udział w następujących konkurencjach: „Rozum Einsteina”, „Siła Pudziana”, „Głos Iglesiasa”, „Celność Beckhama”, „Uśmiech Banderasa”. Ostatecznie wygrała drużyna „Atletów” w składzie: Kacper Piejak, Tomasz Jamborski, Julia Krajewska, Nikodem Ziółkowski i Katarzyna Marciniak. Wszyscy chłopcy otrzymali certyfikat „Najlepszego chłopaka”. Na koniec dziewczyny złożyły chłopcom życzenia oraz wręczyły upominki. Imprezę przygotowały szóstoklasistki pod opieką wychowawczyni.

• Spotkanie z ornitologiem

3 października odwiedził naszą szkoły wyjątkowy gość ornitolog p. Przemysław Żurawlew. Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy na temat ptaków.

• Sprzątanie świata

4 października uczniowie naszej szkoły oraz przedszkolacy wzięli udział w akcji Sprzątanie Świata. Uczniowie klas I-III oraz IV-VIII pod opieką wychowawców sprzątali teren wokół szkoły. Każda klasa miała przydzielony rewir do uporządkowania. Akcję zorganizowała nauczycielka przyrody- mgr Anna Pawłowska -Goździela. Mamy nadzieje że teren wokół naszej szkoły pozostanie tak czysty na bardzo długo.

strona: